Chemický peeling
Chemický peeling je účinná metoda omlazení a regenerace pokožky obličeje a dekoltu. Zlepšuje povrch pleti, stahuje póry, zesvětluje nadměrné pigmentace po slunění. Efekt zákroku se zvyšuje po opakovaných ošetřeních nebo v kombinací s dalšími zákroky.
EFEKT
- vypnutí pleti
- stažení pórů
- zesvětlení pigmentací
- zlepšení akné
ŘEŠENÍ PROJEVŮ
- akné
- mastná pleť
- rozšířené póry
- melazma
- pigmentace z nadměrného slunění
SOUVISEJÍCÍ ZÁKROKY
NOVINKA - RETINOLOVÝ OMLAZUJÍCÍ PEELING
Retinolový peeling je zaměřen na prevenci a začínající projevy stárnutí pokožky, včetně nadměrných pigmentací. Současně v pokožce zůstává vlhkost a není vysušená. Je vhodný i pro citlivou pleť.
Účinky kyseliny retinové
Peeling kyselinou retinovou neboli žlutý peeling zesiluje regenerační pochody v buňkách a vznik nových buněk. V dermis aktivuje kolagenová vlákna. Zvyšuje prokrvení a výživu pokožky.
Co řeší retinolový peeling
Retinolový peeling zjemňuje drobné vrásky, pokožku barevně sjednocuje, zesvětluje pigmentové skvrny. V kombinaci s laserem zmírňuje a léčí projevy akné.
Výhody retinolového peelingu
- vhodné i pro pacienty s citlivou pokožkou, nepřesušuje
- aktivace nových buněk, zvýšení kvality pokožky
- intenzivní odstranění pigmentace
Co je chemický peeling
Chemický peeling je účinná metoda omlazení a regenerace pokožky obličeje a dekoltu. Základem chemického peelingu je odloučení povrchních rohových buněk působením chemických roztoků a jejich nahrazení novými buňkami ze spodních vrstev. Výsledkem je vypnutí pokožky, stažení pórů, zjemnění pigmentací. Celkově získá pleť mladistvý a svěží vzhled. Dle hloubky působení, délky působení a koncentrace látky dělíme chemický peeling na: povrchový - střední - hluboký.
Chemický peeling – pigment před a po zákroku
Příprava na chemický peeling
Před ošetřením chemickým peelingem je někdy vhodné používat přípravky s obsahem ovocných kyselin v rámci domácí péče. Umožní to použití jejich vyšších koncentrací v průběhu zákroku, a tím zvýšení jeho efektu.
Průběh ošetření
Na pokožku je rovnoměrně nanesena zvolená látka - nejčastěji kyselina glykolová, která se nechá působit určitou dobu. Poté se smyje neutralizačním roztokem a důkladně promaže. Dle hloubky působení, délky působení a koncentrace látky dělíme chemický peeling na: povrchový - střední - hluboký.
Po zákroku
Po ošetření chemickým peelingem je pokožka většinou zarůžovělá a po určité době se mohou odlučovat z povrchu drobné šupinky - odumřelé buňky, někdy však velmi nenápadně při odličování. Pleť bývá několik dní sušší, proto je třeba ji důkladně promazávat a chránit před sluncem UV filtry. K dosažení výraznějšího efektu je vhodné zákrok opakovat 4 -6 x.
Pro koho je chemický peeling vhodný
Vzhledem k tomu, že pleť lehce vysušuje je ideální u pacientek s mastnou pletí a rozšířenými póry. Hodí se i k zesvětlení hormonálně aktivních pigmentací tzv. melazmat, pro které může být laserová energie příliš silná. Ovocné kyseliny rovněž zbavují povrch pleti nadměrné mastnoty a bakterií, které podporují rozvoj akné.
Na co se ptáte
Kdo je vhodný pro ošetření chemickým peelingem
Chemický peeling můžeme také nazvat chemický resurfacing. Jeho cílem je povrchní omlazení pleti vedoucí k jejímu projasnění, zesvětlení a částečnému vypnutí.
Vzhledem k tomu, že pleť lehce vysušuje je ideální u pacientek s mastnou pletí a rozšířenými póry. Hodí se i k zesvětlení hormonálně aktivních melazmat, pro které může být laserová energie příliš silná. Opakovanými zákroky lze rovněž zmírnit intenzitu projevů akné.
Pro koho se chemický peeling nehodí
Zákrok není příliš vhodný u sušších typů pleti, protože ji může nadměrně vysušit. Pleť pak může být přecitlivělá, reagovat podrážděně na běžnou kosmetiku, mít sklon k nadměrné tvorbě šupinek. Rovněž není doporučen u pleti s rozšířenými a praskajícími žilkami, neboť je dráždí a může vést k jejich dalšímu rozšíření.
Jaká jsou opatření po zákroku?
Po zákroku je nutné pleť pravidelně promazávat, zpočátku i mastnějšími krémy. Mezi jednotlivými zákroky je doporučeno používat přípravné krémy pro další peeling dle doporučení lékaře. Pleť je třeba důsledně chránit před sluncem přípravky s nejvyššími SPF (tedy 50+).
Jaké jsou komplikace po chemickém peelingu
Pokud je CHP příliš hloubkový, zasáhne do spodních vrstev pokožky. Hojení probíhá delší dobu a může dojít i k tvorbě povrchních jizviček se ztrátou pigmentu nebo naopak k zesílení pigmentace. Další komplikace může vzniknout po nedodržení pokynů související s nutností používat přípravky s SPF.
Jak často je vhodné zákroky opakovat?
K dosažení efektu doporučen počet opakování v zavislosti na typu pleti, počátečním efektu v počtu 3 - 5 sezení. Jelikož se jedná o postup neinvazivní, je možno následně pokračovat v běžné činnosti. Make-up barevně doladí možné zarůžovění pleti v prvních dnech po zákroku.